سیاست حفظ اطلاعات و محرمانگی اطلاعات کاربران در فایل گپ

فایل گپ معتقد است اصول حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران بسیار مهم و حساس است. در این سند اصول محرمانگی اطلاعات فایل گپ و نیز راهکارهای فایل گپ برای حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران سایت فایل گپ توضیح داده شده است.

محتویات این سند

 • این سند شامل توضیحی درباره اطلاعات خصوصی ای است که فایل گپ از کاربران سایت جمع آوری می کند و نیز نحوه استفاده فایل گپ از این اطلاعات. این اطلاعات شامل مواردی است که مخصوص هر کاربر بوده و به کمک آن ها می توان کاربران فایل گپ را به صورت منحصر به فرد شناسایی نمود. برای نمونه می توان به نام، نشانی، نشانی الکترونیک (ایمیل)، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که به صورت عادی در دسترس عموم مردم نیست اشاره نمود.
 • این سند به مواردی که در اختیار فایل گپ نیست و فایل گپ هیچ کنترلی بر آن ها ندارد نمی پردازد. شرکت های مشتری خدمات فایل گپ و افراد ثالثی که در استخدام فایل گپ نیستند و همچنین اطلاعات ثبت شده در Whois نام دامنه کاربر از جمله این موارد هستند.

اطلاعات جمع آوری شده و نحوه استفاده از آن ها

 • شما با ثبت نام و ارسال فرمهای سفارش و پشتیبانی در سایت فایل گپ اطلاعات خصوصی خود از قبیل نام، نشانی، نشانی الکترونیک و … را در اختیار فایل گپ قرار می دهید.
 • پس از ورود به سایت فایل گپ شما یک کاربر ناشناخته نیستید و اطلاعات مربوط به استفاده شما از خدمات فایل گپ نگهداری می گردد. این اطلاعات شامل سفارشات و تراکنشها، سرویسهای مورد استفاده، اطلاعات فردی و مانند آن بوده ولی محدود به این موارد نیست.
 • فایل گپ کلیه تراکنش های شما از جمله تراکنش های مالی را جمع آوری و نگهداری می کند.
 • فایل گپ به صورت خودکار پس از ورود شما به سایت فایل گپ اطلاعاتی از قبیل IP شما، اطلاعات کوکی های فایل گپ و صفحاتی که مشاهده می کنید را جمع آوری و نگهداری می کند.
 • فایل گپ از این اطلاعات در راستای بعضی از مقاصد از قبیل ارتقاء خدمات فایل گپ، تهیه محتوای مناسب، برنامه های تبلیغاتی و مانند آن استفاده می کند.
 • فایل گپ اطلاعات شما را اجاره نمی دهد، نمی فروشد و به اشتراک نمی گذارد به جز در موارد زیر:
  • در صورت ادغام فایل گپ در یک شرکت دیگر. در این حالت قبل از به اشتراک گذاری اطلاعات شما، این موضوع به شما اطلاع داده شده و نظر شما را درباره ادامه استفاده از خدمات فایل گپ یا خروج کامل پرسیده می شود.
  • در صورت تخطی شما از قوانین و مقررات ، و در صورت وجود شاکی خصوصی نسبت به عملکرد شما، اطلاعات شما در اختیار مراجع قانونی قرار می گیرد.
  • در صورتی که مراجع قضایی اطلاعات شما را –به هر دلیلی- از فایل گپ بخواهند این اطلاعات در اختیار ایشان قرار می گیرد.
 • فایل گپ ممکن است بر روی کامپیوتر شما کوکی ذخیره کرده و در مراجعات بعدی شما به سایت فایل گپ از آن استفاده کند.

ویرایش و تغییر اطلاعات شخصی

 • شما می توانید اطلاعات ثبت شده خود را در سایت فایل گپ تغییر دهید. این اطلاعات شامل کلیه اطلاعاتی است که در هنگام عضویت در فایل گپ آن ها را در سایت فایل گپ وارد نموده اید؛ مگر آنها که از لحاظ شناسایی هویت برای کارکرد فایل گپ ملاک امنیت حساب کاربری داشته باشد مثل ایمیل و نام خانوادگی و…
 • شما می توانید به طور کامل از فایل گپ و کلیه خدمات آن خارج شوید. در این حالت برخی از اطلاعات شما از فایل گپ حذف شده و تعدادی دیگر از آن ها حداقل به مدت یک سال بایگانی می شوند. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، نشانی الکترونیک، شماره تلفن همراه، پیام های ارسالی و مانند آن بوده ولی محدود به موارد فوق نیست.

محدودیت دسترسی به اطلاعات

 • فایل گپ دسترسی کارمندان خود به اطلاعات شما را محدود نموده و فقط کارمندانی که مستقیماً باید برای ارایه خدمات فایل گپ یا انجام وظایف خود در این راستا با شما در تماس باشند به این اطلاعات دسترسی دارند.
 • فایل گپ جهت حفظ امنیت اطلاعات محرمانه، ممکن است اطلاعات مهم مثل رمز عبور و … را به صورت رمز شده در پایگاه های داده خود ذخیره کند به نوعی که در صورت دسترسی ناخواسته و غیر مجاز به آن ها، این اطلاعات قابل استفاده توسط دیگران نباشد؛ اگر چه نمیتوانیم هیچ تضمینی در این رابطه به شما بدهیم.
 • امیدواریم كه بتوانیم به شما این تضمین را بدهیم كه از اطلاعات شخصی تان تحت بالاترین استانداردهای امنیتی استفاده خواهد شد. فایل گپ تلاش خواهد كرد كه تمامی راه های معقول را طی كند تا امنیت هر نوع اطلاعاتی را كه از شما در اختیار دارد،‌ حفظ كند. همچنین اطلاعات شخصی شما در شبكه های امنی ذخیره می شوند اما متاسفانه،‌ با وجود فناوری فوق و ادوات امنیتی، نمی توان ایمنی هیچ مخابره داده ای از طریق اینترنت را به صورت %100 تضمین كرد. بنابراین ما نمی توانیم این اطمینان را به صورت قطعی بدهیم كه اطلاعاتی كه برای ما می فرستید،‌ در حین ارسال (مخابره) در هر شرایطی در امان خواهند بود و علاوه بر آن نمی توانیم مسئولیت اتفاقات ناشی از دسترسی غیر قانونی به اطلاعات شخصی شما را قبول كنیم. (همانند دسترسی ISP ها به اطلاعات ارسالی از رایانه شما) فایل گپ مسئولیت عواقب ناشی از دستیابی غیر قانونی شخص یا گروه ثالثی به اطلاعات شخصی شما را نیز نخواهد پذیرفت.

سایت های لینک شده
این سایت ممكن است با وب سایت های دیگر (“سایت های لینك”) پیوند داشته باشد. سایت های لینك شده تحت نظارت فایل گپ نیستند و فایل گپ در مورد آنها مسئولیتی ندارد. شما باید توجه داشته باشید كه اطلاعات شخصی كه برای سایت های لینك می فرستید،‌ تحت نظارت خط مشی حریم خصوصی فایل گپ نخواهد بود و ما جداً توصیه می كنیم كه نسبت به سیستم حفظ حریم خصوصی و سیاست های امنیتی آنها اطلاع حاصل كنید.

تغییرات در این سیاست ها
فایل گپ حق دارد در هر زمان بدون اطلاع قبلي در متن این سیاست نامه تغييرات ايجاد کند. اگرچه سعي ميشود از طريق ايميل کليه کاربران از تغييرات مطلع شوند ولي کاربران موظف اند با مراجعه مداوم به اين متن، از تغييرات آن مطلع گشته و در صورت مخالفت با آن ، درخواست قطع سرويس خود را نمايند و یا از سایت فایل گپ خارج شده و به آن مراجعه نکنند. در غير اين صورت تمام پيامد هاي احتمالي آن بر عهده کاربران خواهد بود .