نویسنده:
بازدید: 441 بازدید

اینستاگرام به‌تازگی قابلیت کاربردی جالبی به اپلیکیشن خود اضافه کرده است که Recently Deleted نام دارد و به شما امکان می‌دهد پست‌ها و استوری‌های حذف‌شده را بازیابی کنید. گالری گوشی‌های آیفون تصاویر و ویدئوهای حذف‌شده را به ‌مدت ۳۰ روز در بخش Recently Deleted قرار می‌دهد و به‌همین دلیل قابلیت جدید اینستاگرام قطعا برای کاربران iOS آشنا به ‌نظر می‌رسد.

قابلیت جدید اینستاگرام مخصوص کسانی است که به‌صورت تصادفی پستی را حذف کرده‌اند و همچنین به درد کسانی می‌خورد که حساب کاربری‌شان هک شده است؛ زیرا از این به‌ بعد، پیش از حذف کامل محتوا باید هویت خود را از طریق پیامک یا ایمیل احراز کنید. 

خبر قابلیت جدید اینستاگرام نخستین بار توسط ورج اعلام شد. به ‌گزارش 9to5Mac به‌ نقل از ورج، بخش Recently Deleted اینستاگرام شامل عکس‌ها، ویدئوها، IGTV-ها، ریل‌ها (Reel) و استوری‌هایی است که اخیرا حذف کرده‌اید. تمامی محتوای حذف‌شده در Recently Deleted قرار می‌گیرند و پس از گذر بازه‌ی زمانی ۳۰ روزه به‌‌طور کامل حذف می‌شوند. قابلیت Recently Deleted در کنار قابلیت مشابه دیگری در اینستاگرام یعنی بخش Archive قرار می‌گیرد. 

بازگرداندن محتوای حذف‌شده بسیار ساده‌ است؛ بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

۱) در اینستاگرام، وارد صفحه‌ی اصلی پروفایل خود شوید. 

۲) روی آیکون سه‌خط در بخش بالا سمت راست ضربه بزنید.

۳) گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.

۴) روی گزینه‌ی Recently Deleted ضربه بزنید. اگر این گزینه را نمی‌بینید، بعدا دوباره این مراحل را طی کنید؛ زیرا ظاهرا Recently Deleted به‌صورت تدریجی در دسترس قرار می‌گیرد.

۵) پست یا ویدئو یا استوری مورد نظر را پیدا کنید و روی گزینه‌ی Restore ضربه بزنید.