نویسنده:
بازدید: 428 بازدید

عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند سامسونگ با پشتیبانی از فناوری ارتباطی 5G در حال رشد است و فروش گوشی‌های 5G به‌سرعت افزایش می‌یابد؛ اما زیرساخت‌های شبکه‌ی 5G در بسیاری از بازارها با سرعت بسیار کمی در حال گسترش است. اگر صاحب گوشی گلکسی 5G هستید؛ اما به شبکه‌ی 5G‌ پایدار دسترسی ندارید؛ شاید بخواهید به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف باتری یا این باور که شبکه‌ی فایوجی برای سلامت شما مضر است و تشعشعات آن به DNA آسیب می‌رساند، 5G را غیر فعال کنید.

با این تفاسیر تنها در چند مرحله‌ی ساده می‌توانید  قابلیت 5G را در گوشی گلکسی خود غیر فعال کنید.

ابتدا باید وارد تنظیمات (Settings) گوشی گلکسی خود شوید و به قسمت اتصالات (Connections) دسترسی پیدا کنید. در مرحله‌ی بعد، وارد بخش شبکه‌های تلفن همراه (Mobile networks) شوید و سپس روی حالت شبکه (Network mode) ضربه بزنید و در این مرحله، هر گزینه‌ی موجود در منوی کشویی به غیر از  5G/LTE/3G/2G (اتصال خودکار) را انتخاب کنید.

گوشی شما وقتی نتواند شبکه‌ی 5G را شناسایی کند، به‌طور خودکار 5G‌ را غیر فعال خواهد کرد؛ بنابراین احتمال کمی وجود دارد که 5G‌ دستگاه گلکسی شما دائما مشغول کار باشد و بدون دلیل انرژی گوشی را مصرف کند؛ اما اگر می‌خواهید به‌طور قطعی از این موضوع مطلع شوید و گوشی شما از یافتن شبکه‌های 5G جلوگیری کند، می‌توانید به‌سادگی با طی کردن مراحل بالا، دستگاه خود را به حالت LTE یا گزینه‌های دیگر محدود کنید.