نویسنده:
بازدید: 1144 بازدید

PDF چیست ؟

 

PDF چیست 1

معنی پی دی اف :

PDF  مخفف portable document format به معنی قالب سند قابل حمل میباشد . فرمت PDF یکی از رایج ترین انواع پرونده های امروزی است. اگر قبلاً یک فرم یا سند قابل چاپ مانند فرم مالیات را از وب بارگیری کرده اید ، احتمال اینکه یک فایل PDF باشد وجود دارد. هر زمان که فایلی را مشاهده می کنید که با .pdf ختم می شود ، به این معنی است که آن یک فایل PDF است.

چرا از فایل های PDF استفاده میکنیم ؟

به عنوان مثال  شما یک مقاله با استفاده از متن ، تصاویر و نمودارها  در Microsoft Word ایجاد کرده و آن را به عنوان یک پرونده .docx که قالب پیش فرض فایل اسناد Word است ، به اشتراک گذاشتید ،  تا زمانی که هرکسی Microsoft Word را روی رایانه خود نصب نكرده باشد و قالب ها و فونت ها در سیستم میزبان مشابه سیستم شما نباشد ، هیچ تضمینی وجود ندارد كه بتواند مقاله شما را باز كرده و مشاهده كند.  و از آنجا که قرار است اسناد Word ویرایش شود ، ممکن است برخی از قالب بندی ها و متن های سند شما تغییر کند. در مقابل ، فایلهای PDF عمدتا برای مشاهده ، نه ویرایش هستند. یکی از دلایل محبوبیت آنها این است که PDF  می تواند قالب بندی سند را حفظ کند ، که باعث اشتراک گذاری بیشتر آنها می شود و کمک می کند تا در هر دستگاهی یکسان نمایش داده شود.  شما نیز با اشتراک گذاشتن مقاله خود با فرمت PDF میتوانید اطمینان داشته باشید که همه مقاله شما را همانطور که شما می خواهید مشاهده کنند.

بازکردن و مشاهده فایل های PDF

مشاهده یک فایل PDF بسیار ساده است. اکثر مرورگرهای وب مدرن فایلهای PDF را به جای بارگیری در رایانه ، مستقیماً در پنجره مرورگر شما باز می کنند. اگر مرورگر شما قادر به انجام این کارنبود ، باید از شما بخواهد در عوض فایل را بارگیری کنید. در این حالت باید روی لینک فایل کلیک کرده و فایل را دانلود و سپس در کامپیوتر خود آن را مشاهده کنید . اگریک فایل PDF را فقط یک بار مشاهده می کنید ، معمولاً راحت تر است که آن را در مرورگر وب خود باز کنید. اگر می خواهید بعداً به PDF دسترسی داشته باشید و می خواهید یک نسخه از آن را در رایانه خود ذخیره کنید. این روند بسته به مرورگر وب شما متفاوت خواهد بود ، اما در مثال زیر دکمه ذخیره PDF را می توان در گوشه بالا سمت راست مشاهده کرد.

PDF چیست 3

یکی از نرم افزار های رایگان مشاهده فایل های پی دی اف در کامپیوتر نرم افزار Adobe Reader میباشد که میتواند امکانات کاملی در رابطه با مشاهده فایل های pdf در اختیار شما قرار دهد

برای ساخت فایل های pdf میتوانید به مطلب چگونه فایل PDF بسازیم مراجعه کنید .